fbpx EXON | Co jsou to systémy DMS a ECM? | EXON
Co je to DMS ECM? Rozdíl mezi document management system a enterprise content management

Co je DMS/ECM?

Vytváříme bezpapírové, digitální či elektronické kanceláře. Případně můžeme říci "paperless office" nebo "digital office". Využíváme k tomu technologii ELO zastupující rodinu tzv. DMS a ECM systémů. Vysvětlíme si, co znamenají tyto zkratky, jaký je mezi nimi rozdíl a proč využíváme obě dvě.


 

DMS nebo ECM. Je to stejné?

Pro digitalizaci firem a institucí (z pohledu paperless office) existují dva termíny: DMS a ECM. DMS je zkratka pro "Document Management System". Tento název by pro naše účely stačil, nicméně ELO není primárně o dokumentech, ale také o celém obsahu. Proto přidáváme slovíčko "content" ze zkratky ECM neboli "Enterprise Content Management". ELO není pouze elektronická správa dokumentů (ačkoliv je k tomu původně předurčený). Je možné v něm spravovat jakýkoliv obsah, ale především také digitalizovat interní procesy. Více než správa dokumentů a obsahu můžeme říct, že se jedná o "inteligentní řízení obsahu a informací."

ECM je mimořádně velký a vysoce výkonný DMS systém. Ve skutečnosti ECM systém zahrnuje 20% funkcí DMS. A to vše přináší právě technologie ELO.


Vysvětlení document management systému v 1 minutě


Technologie ELO

Paperless office vytváříme na technologii ELO. Konkrétně se jedná o ELO ECM Suite. A proč právě ELO? Protože je celosvětově uznávanou platformou, která je zastoupená v 15ti zemích světa. Celosvětově ELO využívá více než 1 milion aktivních uživatelů. Zároveň máme za zády silnou základnu, mocné vývojové prostředí zahraničních partnerů a obrovský potenciál řešení v souladu s novými technologiemi v budoucnu.

U všech projektů DMS/ECM, která jsme za naši dobu implementovali, ELO doporučujeme jako bezpečné, robustní a flexibilní řešení pro digitalizaci firem a institucí jakékoliv velikosti. Nejen s ohledem na naše projekty, ale i celosvětové případové studie, lze ELO implementovat ve všech segmentech podnikání.

Na vybrané projekty se můžete podívat v referencích, kde lze stáhnout případové studie. Více o DMS/ECM od Exonu.

Reference projektů DMS a ECM ELO společnosti EXON.
Logo společnosti DMS/ECM ELO.


ELO přináší dynamické techniky, strategie a nástroje, které mohou předávat data, obsah a třídit velké množství nestrukturovaných dat. Minimalizuje provozní náklady, umožňuje bezpapírovou práci a podporuje efektivní interní postupy. Samozřejmostí je sledování celého životního cyklu dokumentů a důraz na zabezpečení a systematicky přístup k ochraně dat.


Vybrali jsme pro Vás 10 hlavních vlastností ELO

Centrální archiv - zabezpečení - efektivní práce s dokumenty - komfortní vyhledávání - nástroje spolupráce - workflow a mnoho dalšího...

Logo produktu DMS/ECM ELO.


Pár ukázek systému ELO

Uživatelské prostředí ECM ELO.
Uživatelské prostředí ECM ELO.
DMS ELO, uživatelské prostředí na notebooku a mobilní aplikace. Přehledné dlaždice na úvodní obrazovce pro snadný vstup do systému.
Uživatelské prostředí ECM ELO.

O výrobci ELO Digital Office GmbH

Výrobcem a distributorem je německá společnost ELO Digital Office GmbH sídlící ve Stuttgartu. Ve svém oboru působí od rou 1998 a zaměstnává na světě více jak 730 pracovníků. Vizí společnosti ELO Digital je stát se světovým leaderem v oblasti správy dokumentů a práce s elektronickými dokumenty. Více informací o společnosti ELO Digital Office.

EXON jako partner společnosti ELO Digital Office


 

Více článků od společnosti EXON


 

Pro více informací nás kontaktujte