»
inkCapture-ukázka.

Dokončujeme OCR

Jsme v poslední fázi! Nyní implementujeme poslední části vytěžovacího jazyka. Jako první můžete vyzkoušet uživatelské prostředí a výsledky rozpoznaných dat na vlastních dokumentech. Budeme rádi za zpětnou vazbu z testování. Po registraci vám v průběhu dubna zašleme přístupové údaje do testovací aplikace.


Vyzkoušejte DEMO inkcapture

Demoverze prezentuje funkconality, které budou dostupné v následujících měsících. Vyzkoušejte si, jak bude možné odkudkoliv prohlížet a číst text na starších i současných rukopisech. Nově je možné exportovat data do ALTO nebo TXT.

Aplikaci inkCapture vyvíjíme společně se společností Amitia a Západočeskou univerzitou.


O inkCapture

Logo inkCapture.

InkCapture je software, který mění možnosti digitalizace historických rukopisů. Ručně psané historické listiny, knihy a dokumenty byly doposud převážně pouze skenovány bez možnosti získat z nich jednoduše také textovou informaci. Posláním nového software je usnadnit hledání v historických dokumentech. Představte si, že pročítáte staré kroniky a chcete nalézt informace o konkrétních událostech. Nejen badatelé jsou při hledání informací odkázáni na hodiny pročítání stovek stran dokumentů. Aplikace inkCapture významně pomůže v historickém bádání po celém světě.

Software pro vytěžování ručně psaného písma potřebuje pokročilejší technologie než tradiční OCR vytěžování textu. Využívá modelu strojového učení a pokročilé umělé inteligence k pochopení textu ručně psaného písma. Systém má schopnost se automaticky učit. Abychom docílili maximální úspěšnosti, musíme učením algoritmus neustále zlepšovat. A k tomu je potřeba získat velké množství kvalitní dat.

Více o inkcapture na samostatné webové stránce www.inkcapture.com.


Software pro digitalizaci kulturního dědictví


Software pro digitalizaci kulturního obsahu.

Automatizované procesy pro digitalizaci kulturního dědictví.

Rozpoznání ručně psaného písma.

  • Dlouholetá tradice
  • Tým odborníků
  • Specializované kamery i2S
  • Skenery pro šetrnou digitalizaci
  • Vlastní vývoj software
  • Projekty VISK7
  • Bohaté reference
  • Zkušenosti a know-how
EXON rady a tipy.
Více zajímavých článků naleznete v radách a tipech.

Kontaktní formulář

Zajímáte se o digitalizaci? Pro více informací nás kontaktujte.