Analýzy a konzultace firemních procesů. Ukázka navrženého workflow od společnosti EXON.  

Jednou z nejdůležitější části DMS/ECM projektů je analýza. Cílem je analyzovat stávající stav interních procesů. DMS/ECM nejsou pouze o dokumentech, ale lze v nich efektivně vytvářet automatizované procesy díky integrovanému workflow. Aby projekt byl dokončen úspěšně, je nutné k analýze přistupovat pečlivě a svědomitě.
Výstupem implementační analýzy je dokument, kde je navrženo optimální řešení nastavení nových procesů.

    • Analýza současného stavu

    • Analýzu současného stavu procesů doporučujeme provést ještě před rozhodnutím, kterého dodavatele pro DMS/ECM systém vyberete. V EXONu nabízíme procesní analýzy bez ohledu na to, jakého partnera pro digitalizaci si vyberete. Výstup implementační analýzy je univerzální a lze jej případně aplikovat v konkurenčních produktech.

      • Dva typy analýzy

      • Rozlišujeme dva typy analýzy. Cílem horizontální analýzy je zjistit ty požadavky, které jsou pro nasazení DMS/ECM systému potřebné. Určuje rozsah nasazení DMS/ECM a optimální rozložení agend a funkcionalit pro danou společnosti. Detailnější je tzv. analýza vertikální, která charakterizuje agendy více do hloubky a opírá se o přesně definované schvalovací procesy (workflow) včetně napojení na systémy třetích stran (ERP, CRM atp.) a optimální spolupráce mezi sebou. Více o analýze v článku.

 

Pro více informací nás kontaktujte