fbpx Co jsou PSP balíčky? | EXON
Skenování kulturního dědictví - PSP balíčky

Co jsou PSP balíčky?

PSP neboli producer submission package. PSP balíčky jsou balíčky dat a metadat, které obsahují kompletní digitalizovaný dokument. Více o metadatech. Balíček obsahuje kompletní informace o digitalizovaném svazku.

PSP balíček obsahuje soubor s informacemi o vzniku balíčku, kdo, kdy a v jaké velikosti byl vytvořen. Dále obsahuje složku, kde jsou všechny naskenované stránky v neztrátové kompresi a také složku s kopiemi se ztrátovou kompresí. Také zde najdeme složku s OCR soubory a soubor s METS záznamy, který obsahuje metadata například o titulu či kapitolách předlohy. V PSP balíčku může být zařazena i příloha. PSP balíček se vytváří pro jednotlivé svazky zvlášť.

Hotové balíčky se vkládají do OAIS (open archival information system), ve kterém se s nimi dále pracuje. Pro generování PSP balíčků je vhodné využívat efektivní nástroj, např. ProcyonA nebo aktuálně vyvíjený software KAITOS, který do samotné digitalizace přivede benefity umělé inteligence. Neruronové sítě nahradí maximální část ruční práce.


 

Více článků od společnosti EXON


 

Pro více informací nás kontaktujte