fbpx Exkurze do digitalizačního oddělení EXON | EXON
Exkurze do digitalizačního oddělení EXON

Exkurze do digitalizačního oddělení EXON

Na letošní rok jsme naplánovali celkem 2 exkurze do digitalizačního oddělení EXON v Plzni, a to 25. května 2023 a 7 září 2023. Setkání je vhodné pro zástupce knihoven, archivů, muzeí, digitalizačních jednotek, ale i pro komerční sféru se zájmem o digitalizaci. Připravujeme pro vás zajímavý program. Představíme Vám zajímavosti ze světa digitalizace kulturního dědictví, nahlédnete pod pokličku digitalizačního centra EXON "jak to děláme u nás", ukážeme Vám moderní softwarové nástroje, které k digitalizaci používáme, vyzkoušíte si v praxi, jak fungují specializované knižní velkoformátové skenery od společnosti i2S. Na exkurzi máme k dispozici celkem 25 míst. Registrace a účast je zcela zdarma.


  • Registrace zdarma

  • Registrovat se můžete bezplatně přes kontaktní formulář. Vyčkejte prosím na potvrzovací email.

18/25.
Registrovat se na exkurzi do digitalizace EXON.

Představíme osobně 3 typy skenerů

V digitalizaci používáme 3 typy skenerů značky i2S, které vám v praxi představíme: i2S CopiBook A1, CopiBook A2 a SupraScan formátu A1.

i2S CopiBook Open System

Knižní skener CopiBook s možností digitalizace předloh až do formátu A2+ je kombinací špičkové kvality skenování (až 600 dpi) a obrovské rychlosti digitalizace.

Více o skeneru CopiBook A2

i2S Copibook

CopiBook OS představuje kombinaci vysoké kvality a maximální produktivity a patří mezi nejrychlejší knižní skenery formátu A1 na světě.

Více o skeneru CopiBook A1

i2S DigiBook Suprascan Quartz A1 HD

Motorizovaná knižní kolébka, posuvná snímací hlava, automatické přítlačné sklo a maximální kvalita skenování. Kvalita skenů má přednost před rychlostí.

Více o skenerech SupraScan.


Představíme v praxi software pro digitalizaci

Ukážeme vám nový moderní software pro zpracování metadat a tvorbu PSP balíčků KAITOS, nástupce ProcyonA, který je "poháněný" umělou inteligencí. Představíme vám software inkCapture pro rozpoznání ručně psaného písma (ve stádiu vývoje). Ukážeme rovněž software pro digitalizaci kulturního dědictví LIMB Processing od společnosti i2S.

Připravujeme pro vás praktickou ukázku zpracování projektu od naskenování po tvorbu PSP balíčku přímo v software KAITOS.


 

Pro více informací nás kontaktujte