fbpx Digitalizujeme LEVEL - 25 let historie časopisu | EXON
Časopis LEVEL digitalizuje celý 25letý archiv

Digitalizujeme LEVEL - 25 let historie časopisu

Časopis LEVEL již 25 let píše o hrách, a všem, co se toho týká. Za tuto dobu vyšlo více než 300 časopisů a nové stále přibývají.

Takové množství není jednoduché uchovávat, natožpak v nich vyhledávat. Proto se časopis rozhodl všechna čísla zdigitalizovat. A že toho není málo. V současnosti se jedná o 314 čísel, které mají dohromady 37 626 stránek.

Časopis si zakládá na tom, aby jednotlivá čísla byla profesionálně digitalizovaná. Jsme potěšeni, že si autoři vybrali právě nás, naše digitalizační oddělení. Postupně budeme přidávat ukázky, jak samotná digitalizace probíhá.


Digitalizace leckdy není levná záležitost. LEVEL k tomuto kroku využíl služby projektu Startovač. Proč zrovna Startovač? Jedním z důvodů je, že časopis již 7 let funguje nezávisle a vydávají ho samotní šéfredaktoři a redaktoři ve svém volném čase, tzv. "na koleni." Dalším důvodem je, že tímto způsobem LEVEL zjistí, zda by byl o digitální archiv časopisů vůbec zájem.

Na tuto akci upozorňovalo několik herních magazínů, jako je Indian, Vortex, Cnews.cz, Games.cz a Hrej.cz. Je to také inspirace pro ostatní časopisy, které o digitalizaci uvažovali, ale zavrhli ji kvůli nedostatku peněz. Jak je vidět, pokud má časopis silnou komunitu, je možné využít služeb jako je například Startovač.


5 cílů časopisu LEVEL

 
Základní cíl – 150 000 Kč.

Základním cílem je digitalizace jednotlivých 300 čísel časopisu LEVEL do PDF formátu, který bude otevřený k prohledávání, např. podle názvu her.

Druhý cíl – 220 000 Kč

Druhým cílem je pokročilé vyhledávání nad celým archivem. To umožní zjistit, ve kterém čísle a na které stránce se hledaný text nachází (článek, autor, libovolná slova). Zároveň se digitální archiv propojí s archivem videí z LEVEL DVD, který je již nyní dostupný na YouTube kanále.

Třetí cíl – 400 000 Kč

Dalším cílem je knižní vydání nejlepších rozhovorů, které v časopise vyšly. Kniha bude mít okolo 400 stran. Součástí budou nejlepší rozhovory obohacené o otázky a odpovědi, které se již do časopisu nevešly.

Čtvrtý cíl – 700 000 Kč

Předposledním cílem je vydání knihy nejlepších RETRO článků. Součástí by měly být články o tom, jak vznikaly legendární hry a spousta dalšího.

Pátý cíl – 1 500 000 Kč

Poslední cíl je vydání knihy o historii českých her po roce 1993. Cílem bude vyzpovídat důležité české vývojáře a tím zmapovat herní vývoj v České republice.


Splnění cílů

Časopis slavil úspěch již první den po zveřejnění na Starovači. Vybral totiž požadovaných 150.000 Kč pro svůj základní cíl. Časopis vybral již částku přesahující 900.000 Kč, tato částka stačí nejen na digitalizaci časopisů, ale na vydání knihy rozhovorů a knihy nejlepších retro článků. Do konce této akce zbývá nyní ještě 7 dní.


Malá ukázka na vzorcích, které jsme pro časopis LEVEL digitalizovali. Abyste měli představu, jak bude výsledek vypadat.

Článek od společnosti EXON. Článek od společnosti EXON. Článek od společnosti EXON.

Soubor v originální kvalitě si můžete stáhnout.

Jak digitalizace v digitalizačním oddělení EXON probíhá se můžete podívat na následujícím videu.


 

Pro více informací nás kontaktujte