fbpx Inovujeme Plzeň 2021 | EXON
Inovujeme Plzeň

Inovujeme Plzeň 2021

Akce Inovujeme Plzeň ukazuje, že město Plzeň je skvělé prostředí pro inovace, vývoj a výzkum. Jednalo se již o třetí ročník této akce, které se EXON zúčastnil zcela poprvé. Návštěvníci zde mohli vidět technologie z oblasti umělé inteligence, řešení pro chytrá města, průmyslové inovace a řadu výzkumů z univerzitního prostředí.


EXON součástí inovačních společností v Plzni

A proč se EXON této akce zúčastnil? Protože se dlouhodobě zajímá o vývoj a inovace v prostředí digitálních technologií. Pojďme si shrnout projekty, se kterými se společnost EXON aktuálně zapojuje do inovačních klání, např. v soutěži NEJ Inovátor města Plzně, ve které v roce 2020 obsadila 8. místo.

  • Aplikace na vytěžování ručně psaného písma - InkCapture. Aplikace, kterou vyvíjíme společně s experty Západočeské univerzity a společností Amitia AI. Umělá inteligence bude moci vytěžit rukopisný text a umožní prohledávat v ručně psaných knihách. Představte si, že si budete moci prohledávat kroniky obcí pomocí intuitivního vyhledávače.
  • Software pro digitalizaci kulturního dědictví - KAITOS. Software, který umožňuje na základě umělé inteligence zpracovat naskenované knihy, ořezat, narovnat, vytěžit informace (OCR), klasifikovat stránky. Ve zkratce připravit všechny knihy tak, aby bylo možné vytvořit PSP balíčky dle standardů a nahrát do Národní digitální knihovny Kramerius.

Jak to vypadalo na akci Inovujeme Plzeň 2021?

Po celé dva dny jsme byli přitomni ve stánku, kde jsme převážně středoškolským studentům představovali naši společnost a jakým směrem se v rámci inovací ubírá. Ukázali jsme náš nový projekt "InkCapture" pro vytěžování ručně psaného písma. Zároveň jsme představili veškeré portfolio, které EXON nabízí včetně kariérních možností. Děkujeme všem za navštěvu u našeho stánku, bylo to velmi příjemné.

Inovujeme Plzeň 2021. Inovujeme Plzeň 2021. Inovujeme Plzeň 2021. Inovujeme Plzeň 2021. Inovujeme Plzeň 2021. Inovujeme Plzeň 2021. Inovujeme Plzeň 2021. Inovujeme Plzeň 2021.

V pátek navíc projektový manažer Jan Valenta představil inovační činnosti v rámci prezentace pro soutěž "Nej Inovátor 5G", kde společně s dalšími 6 firmami reprezentujeme Plzeňský kraj v roce 2021. Slavnostní vyhlášení soutěže bude v listopadu 2021. Záznam přednášky je dostupný níže v čase 2h a 5m.

 

 

Pro více informací nás kontaktujte