Mercedes-Benz Financial Services (MBFS) zaznamenává v posledních letech úspěšnou bilanci svého podnikání. Od roku 2011, během šesti let, vyrostla v ČR o 65% a na Slovensku o 45%. Do roku 2020 má ambice dostat se na 25% nárůst v obou zemích. A co je nejdůležitější, se stejným počtem zaměstnanců. V roce 2019 navíc dochází k připojení pobočky v Maďarsku.

Elektronická správa dokumentů DMS/ECM
pro leasingovou společnost

MBFS zpracovává velké objemy dokumentů. Zejména se jedná o obchodní a provozní dokumentaci (faktury, leasingové smlouvy a jiné typy účetních a provozních dokumentů, včetně velkých technických průkazů. Projekt představuje analýzu a implementaci systému správy dokumentů ELO. Veškeré procesy a aplikace se bez ELO již neobejdou. Celý nákupní proces vozu je pouze elektronicky, zcela bezpapírový. Součástí projektu je využití biometrických podpisů a vytěžování dat z faktur a velkých technických průkazů. Použití biometrických podpisů zrychlilo a zjednodušilo proces zajištění leasingu, jelikož umožňuje zákazníkům podepsat smlouvu elektronicky. Více o projektu v případové studii.

Vytěžování dat z technických průkazů

Velmi nás těší, že vytváříme řešení, díky kterému se společnost může rozvíjet s minimálním potřebou navýšení lidských zdrojů. Firma je nyní téměř bezpapírová. Při koupi vozu ani při následné péči zákazník nevyplňuje žádný dokument. Vše je elektronicky.

Dominik Zemko

Vedoucí oddělení IT konzultantů společnosti EXON

Případová studie ke stažení

  • Dovednosti:

    • Obsahuje případovou studii