DEMO inkCapture již brzy!

Demoverzi inkCapture připravujeme spustit od ledna 2022.


Více informací o aplikaci inkCapture naleznete na webových stránkách

www.inkcapture.com


Hledejte v rukopisech jednodušše a efektivně

Posláním nového software je usnadnit hledání v historických dokumentech. Představte si, že pročítáte staré kroniky a chcete nalézt informace o konkrétních událostech.

Nejen badatelé jsou při hledání informací odkázáni na hodiny pročítání stovek stran dokumentů. Aplikace inkCapture významně pomůže v historickém bádání po celém světě.


Digitalizujeme historické rukopisy

InkCapture je software, který mění možnosti digitalizace historických rukopisů. Ručně psané historické listiny, knihy a dokumenty byly doposud převážně pouze skenovány bez možnosti získat z nich jednoduše také textovou informaci.


Ukázka anotace dat.

Příklad anotace dat z textu dopravního značení (zdroj: MarkIt | Amitia AI. Amitia AI | Your partner for AI solution, dostupné z: Amitia-ai.com, získáno 25.3.2021)


Ukázka anotace dat.

Anotace dat z ručně psaného písma (zdroj: Autor: Jan Sommer. Dostupné z: Flickr.com, získáno 25.3.2021)


Jak funguje vytěžování rukopisů?

Software pro vytěžování ručně psaného písma potřebuje pokročilejší technologie než tradiční OCR vytěžování textu. Využívá modelu strojového učení a pokročilé umělé inteligence k pochopení textu ručně psaného písma.

Systém má schopnost se automaticky učit. Abychom docílili maximální úspěšnosti, musíme učením algoritmus neustále zlepšovat. A k tomu je potřeba získat velké množství kvalitní dat.


Software pro digitalizaci kulturního dědictví

 

Pro více informací nás kontaktujte