Digitalizace kulturního dědictví zahrnuje fyzické skenování na specializovaných knižních skenerech a následné softwarové zpracování "postprocessing" naskenovaných předloh. Pro digitalizaci používáme knižní a velkoformátové skenery od společnosti i2S.


Softwarová řešení pro digitalizaci

Využíváme několik softwarových nástrojů: ProcyonA pro generování PSP balíčků a LIMB Processing pro zpracování a úpravu naskenovaných předloh. Aktuálně vyvíjený KAITOS začlení umělou inteligenci do procesu generování PSP balíčků (aktuálně fyzická činnost - popis a klasifikace stránek, tvorba metadat - bude maximálně nahrazena umělou inteligencí). Postupně nahradí software ProcyonA. Ve vývoji je rovněž software Inkcapture, jehož cílem je vytěžování ručně psaného písma.


Digitalizace / vytěžování dat jako služba

Digitalizace dokumentů, včetně zpracování a vytěžení dat.

Nabízíme konzultační služby, pomůžeme vytvořit optimální návrh zpracování Vašich dokumentů. Zpracováváme faktury, smlouvy, objednávky, formuláře, dodací listy, došlou poštu aj. Naskenujeme váš archiv. Šanony roztřídíme, naskenujeme, popíšeme metadaty a vrátíme vše bezpečně zpět.


 

Pro více informací nás kontaktujte