Aplikace ke zpracování digitalizovaných dat kulturního dědictví

ProcyonA poskytuje kompletní nástroje pro digitalizaci knihovních, archivních, muzejních a sbírkových fondů podle aktuálních standardů. Díky modularitě a integraci specializovaných prostředků (např. pro zpracování obrazu, OCR a automatizaci kontroly kvality) je možné jednoduše přizpůsobit funkcionality systému pro konkrétní potřeby uživatele. Vestavěné workflow a řada automatizačních prvků předurčují systém ProcyonA pro produktivní využití v digitalizačních projektech všech velikostí. ProcyonA může být snadno začleněn například do systémů s architekturou OAIS (Kramerius IV).

Nabízíme skenovací aplikace, nástroje pro zkvalitnění skenovaného obrazu i aplikace pro vytěžování dat z dokumentů. Nedílnou součástí našeho řešení je dodávka systémů pro elektronickou archivaci a správu dokumentů.

Aplikace LIMB od společnosti i2S je balík softwarových aplikací, který poskytuje kompletní řetězec procesů pro digitalizaci kulturního dědictví a jeho uchování v digitální podobě.

LIMB poskytuje nástroje pro digitalizační projekty, včetně projektů inventarizace, zpracování obrazu, řízení jakosti a více exportů v různých formátech pro dlouhodobou archivaci v digitálních knihovnách. LIMB byl vyvinut pro digitalizaci všech kulturně-historických dokumentů (knihy, archivy, noviny, mapy, fotografie, kresby atd.). Stávající obrazové soubory TIFF nebo JPEG mohou být zpracovány a současně z digitalizovaných materiálů může být vytěžen obsah s novými strukturálními metadaty.

LIMB je ideálním řešením pro malé a středně velké projekty digitalizace s jedním nebo více skenery. Aplikace LIMB™ nabízí použití s jednouživatelskými, nebo víceuživatelskými licencemi. Uživatelé mají možnost sledovat průběh projektů a provádět zásahy do procesu v různých fázích dokončení.