Software ke zpracování digitalizovaných dat kulturního dědictví


ProcyonA - balíčky pro Kramerius

ProcyonA poskytuje kompletní nástroje pro digitalizaci knihovních, archivních, muzejních a sbírkových fondů podle aktuálních standardů. Díky modularitě a integraci specializovaných prostředků (např. pro zpracování obrazu, OCR a automatizaci kontroly kvality) je možné jednoduše přizpůsobit funkcionality systému pro konkrétní potřeby uživatele. Vestavěné workflow a řada automatizačních prvků předurčují systém ProcyonA pro produktivní využití v digitalizačních projektech všech velikostí. ProcyonA může být snadno začleněn například do systémů s architekturou OAIS (Kramerius IV).

Nabízíme skenovací aplikace, nástroje pro zkvalitnění skenovaného obrazu i aplikace pro vytěžování dat z dokumentů. Nedílnou součástí našeho řešení je dodávka systémů pro elektronickou archivaci a správu dokumentů.

Komplexní nástroj

pro digitalizaci knihovních fondů dle aktuálních standardů

Proces pod kontrolou

Příjem dokumentů - skenování - ořez - zpracování metadat - dodání hotových balíčků

Intuitivní rozhraní

Jednoduché uživatelské a administrativní prostředí
 

 

Limb Processing od společnosti i2S

Aplikace LIMB od společnosti i2S je balík softwarových aplikací, který poskytuje kompletní řetězec procesů pro digitalizaci kulturního dědictví a jeho uchování v digitální podobě.

LIMB poskytuje nástroje pro digitalizační projekty, včetně projektů inventarizace, zpracování obrazu, řízení jakosti a více exportů v různých formátech pro dlouhodobou archivaci v digitálních knihovnách. LIMB byl vyvinut pro digitalizaci všech kulturně-historických dokumentů (knihy, archivy, noviny, mapy, fotografie, kresby atd.). Stávající obrazové soubory TIFF nebo JPEG mohou být zpracovány a současně z digitalizovaných materiálů může být vytěžen obsah s novými strukturálními metadaty.

LIMB je ideálním řešením pro malé a středně velké projekty digitalizace s jedním nebo více skenery. Aplikace LIMB™ nabízí použití s jednouživatelskými, nebo víceuživatelskými licencemi. Uživatelé mají možnost sledovat průběh projektů a provádět zásahy do procesu v různých fázích dokončení.

Historické předlohy

Knihy, archivy, noviny, mapy, fotografie, monografie či periodika

Aplikované procesy

Velké množství funkcí: ořez, narovnání, korekce světelnosti, barvy ...

Vytvoření šablony

Definice výstupu, zpracování, kontrola kvality, OCR, formáty exportu
 

 

 
  •