Profesionální velkoformátové knižní skenery

Specializujeme se na dodávky, instalace a následnou podporu vysoce profesionálních digitalizačních zařízení a center, která jsou určena jak pro digitalizaci historických materiálů v rámci programů pro záchranu kulturních a technických dědictví, tak pro komerční dokumentové či produkční skenování běžných dokumentů a z nich následné vytěžování dat.

Digitalizace v souladu se směrnicemi ISO 19264-1, FADGI a METAMORFOZE

Pro Českou a Slovenskou republiku jsme autorizovaným partnerem francouzské společnosti i2S, která je světovým leadrem mezi výrobci knižních a velkoformátových skenerů. Pro dokumentové, produkční skenery nebo celé digitalizační linky používáme zařízení společností Panasonic, OCE, Fujitsu, InoTec a dalších.

Hardwarové vybavení doplňujeme nezbytným softwarem pro následnou práci s naskenovanými daty:

  • aplikace ProcyonA: kompletní nástroj pro digitalizaci knihovních, archivních, muzejních a sbírkových fondů dle aktuálních standardů
  • softwarový balík aplikací LIMB od společnosti i2S: poskytuje kompletní řešení práce s daty, nezbytné pro řetězec procesů pro digitalizaci kulturního dědictví a jeho následné uchování v digitální podobě
  • skenovací aplikace a nástroje pro zkvalitnění skenovaného obrazu i aplikace pro vytěžování dat z dokumentů, podle konkrétní potřeby klienta
  • systémy pro elektronickou archivaci a správu dokumentů, které jsou vždy nedílnou součástí našich zákaznických řešení

Šetrná digitalizace předloh

Skener i2S CopiBook V-shape disponuje knižní kolébkou se sklem ve tvaru "V", s možností skenování v úhlu 120°. Je navržen tak, aby knihy byly šetrně digitalizovány až do formátu A2 při 600dpi.

Naskenování formátu A1 do 1 vteřiny

Skener i2S CopiBook OS A1 představuje nejrychlejší knižní skener formátu A1 na současném trhu. Je kombinací vysoké kvality a maximální produktivity. Součástí skeneru je kamera s optickým rozlišením 400dpi, motorizovaná knižní kolébka s možností odejmutí a dosažení skenovací plochy > A1.


i2S CopiBook Open System A2+

i2S CopiBook Open System

Jedná se o již čtvrtou generaci knižních skenerů CopiBook s možností digitalizace předloh až do formátu A2+. Kvalita obrazu až 600dpi.

Více o skeneru CopiBook A2

i2S CopiBook Open System A1

i2S DigiBook Suprascan Quartz A1 HD

CopiBook OS představuje kombinaci vysoké kvality a maximální produktivity a patří mezi nejrychlejší knižní skenery formátu A1 na trhu.

Více o skeneru CopiBook A1

i2S CopiBook V-Shape 2xA3, 2xA2

Véčkový typ knižního skeneru CopiBook navržena pro digitalizaci křehkých a vzácných dokumentů. Knižní kolébka v úhlu 120° při kvalitě skenování až 600dpi.

Více o skeneru V-Shape

i2S CopiBook COBALT A2 HD

i2S CopiBook COBALT A2 knižní skener

CopiBook typu COBALT ve variantě HD nabízí digitalizaci do formátu A2 s rozlišením až 600dpi. Skener se již nevyrábí.

i2S e-Scan Open System A3+

i2S e-Scan Open System

Skenery řady eScan představují jednoduché, variabilní a snadno ovladatelné knižní skenery s možností samoobslužného nebo produkčního skenování v kvalitě až 400dpi.

i2S Suprascan Quartz A1 HD

i2S DigiBook Suprascan Quartz A1 HD

Skenery SupraScan jsou ideální variatnou pro archivaci rozličných dokumentů v té nejlepší kvalitě. Motorizovaná knižní kolébka, posuvná snímací hlava a automatické přítlačné sklo. Formát A1 patří mezi nejprodávanější typy skenerů SupraScan.

Více o skenerech SupraScan.

i2S SupraScan Quartz A1V HD

i2S DigiBook Suprascan Quartz A1 HD

Skener nabízí vysokou flexibilitu, je vybaven držákem knih s možností skenování v úhlu 90° - 120°.

Více o skenerech SupraScan.

i2S SupraScan Quartz A0 HD

i2S DigiBook Suprascan Quartz A1 HD

Velkoformátové skenery SupraScan jsou předurčeny k digitalizaci nejnáročnějších předloh velikých formátů.

Více o skenerech SupraScan.

DigiBook DL-Mini

DigiBook DL-Mini

Robotický knižní skener se vyznačuje kombinací automatického a manuálního skenování. Nabízí vysokou kvalitu digitalizace, až 600 dpi při formátu 2xA3.


Naše knižní skenery i2S v České a Slovenské republice

i2s references